ביטוח דירה

ביטוח דירה

נכתב ע''י ב- Jul 25, 2013 כחלק מ- ביטוחים ופוליסות |

ביטוח לדירה – למה זה חשוב? דירתך ברוב המקרים מכילה את כל רכושך. סביר להניח שהשקעת גם זמן רב, משאבים ותכנון בהפיכת הדירה לבית שתמיד רצית.

לכן כדאי לבטח אותה וגם את תכולתה, על מנת להבטיח לעצמך שקט נפשי מפני אירועים לא צפויים. ביטוח דירה יעניק לך את הכיסוי המתאים מפני נזק לדירה ולרכוש בה, כתוצאה משריפה, משיטפון, מרעידת אדמה, מפריצה וכיו”ב.

ביטוח דירה כולל לרוב שלושה מרכיבים חשובים:

ביטוח מבנה

הבית שלנו הוא מבצרנו, אך לצערנו הוא עשוי בטון, שעלול להיפגע כתוצאה מאסון טבע או מנזק בלתי צפוי. כיסוי ביטוח מבנה בביטוח לדירה מבטיח כיסוי נזקים אפשריים ובלתי צפויים דוגמת אש, שיטפון, הרס או חלילה רעידת אדמה.

פוליסת ביטוח מבנה מחייבת בעיקר עבור לוקחי משכנתאות, כחלק מפיזור הסיכון של הבנק המלווה.

בביצוע כיסוי ביטוח מבנה יילקחו בחשבון מספר פרמטרים, דוגמת סוג הדירה והקומה בה היא ממוקמת, חומר הבנייה- בטון, גגות רעפים וכו’, פרטי הבנק המלווה לעריכת ההסכם, היסטוריה ביטוחית קודמת- אם קיימת- למבנה, האם מבנה הדירה ריק מדיירים (דירה בלתי תפוסה) לתקופה ממושכת של מעל 60 ימים רצופים וכו’.

לפוליסת כיסוי מבנה ניתן להוסיף מספר הרחבות, כגון נזקי צנרת ושירות תיקונים. בנוסף, קיימת אפשרות לבטח, פרט לערך הבנייה, גם את ערך הקרקע.

כיסוי זה חיוני במקרים מסוימים, ונציגנו ישמחו לענות לשאלות ולהרחיב בנושא.

ביטוח תכולה

כפי שציינו, למרות שביתנו משמש כמבצרנו, הוא חשוף לפגיעות ולנזקים. במקרים כאלה, גם הרכוש היקר שנמצא בתוך הדירה ייהרס. מעבר לכך, רכוש עלול להיגנב במקרה של פריצה לדירה.

על כן חשוב להצטייד מראש בביטוח תכולת דירה, המספק הגנה משמעותית במקרה של הנזקים הבאים: פריצה, גניבה ושוד, שריפה, נזקי טבע ונזקי מים לתכולה.

בנוסף, במסגרת ביטוח תכולה ניתן לקבל כיסוי ביטוח למקרים של שבר שמשות, אסלות וכיורים בבית, כיסוי למשטחי שיש וזכוכית, כיסוי למקרה של נזק גוף לצד שלישי, וכיסוי לתכשיטים במסגרת כל הסיכונים (גם כנגד אובדן מחוץ לדירה).

בביצוע כיסוי ביטוח תכולה יילקחו בחשבון מספר פרמטרים, ביניהם דו”ח סוקר מפורט. ההלם שחש אדם אשר ביתו נפרץ או נפגע כתוצאה, חלילה, מאסון הוא רב.

אובדן כל תכולת הבית מעמיס על הקושי, על ההרס ועל ההפסדים הכלכליים. הצטיידו מבעוד מועד בביטוח תכולת דירה, והגנו על רכושכם היקר מפני אירועים ונזקים בלתי צפויים.

ביטוח צד ג’

ביטוח צד ג’ נוגע לנזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי הנמצא בדירה, אך אינו מתגורר בה.

ביטוח זה מכסה הן נזקי רכוש והן נזקי גוף של צד שלישי, ומטרתו להגן על בעל הנכס מתשלום פיצוי גבוה עבור האדם שנפגע במקרה של תביעה.

כך למשל, מכסה הביטוח את בעל הדירה, במקרה בו אורח או בעל מקצוע נפצע בביתו, במקרה של שריפה שפרצה בבית וגרמה נזק לבניין או לאחת הדירות/השכנים, במקרה בו חיית המחמד שלכם גרמה נזק לרכוש של אדם המבקר בביתכם או לרכוש של אחד השכנים וכיו”ב.

בדומה לביטוח רכב צד ג’, קיימת חשיבות לביטוח דירה צד ג’, שכן בלעדיה עלול בעל הדירה להיכנס להפסדים כלכליים במקרה של תביעה.

אם התעניינתם בביטוח לדירה, אולי יעניין אתכם גם:

 

רוצים שנחזור אליכם עם מידע נוסף לגבי ביטוח דירה? השאירו פרטים כאן:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון

הדפס עמוד זה הדפס עמוד זה

 

נושאי העמוד: .
Google+